Wystrój wnętrza

IB1

Kościół ozdobiony na uroczystość 25-lecia
IB2

Widok kościoła w 1953 r. - ołtarz główny ufundowany przez Rudolfa Brennera z obrazem św. Franciszka malowanym w Monachium (1928 r.), ołtarz Serca Pana Jezusa wykonany przez Alojzego Zdziebłę (ok. 1936 r.), ołtarz z obrazem Matki Boskiej Piekarskiej (lata 30-te)
IB3

Ozdobą kościoła są witraże wykonane przez artystę Müllera z Quendlinburga w Niemczech, zamontowane na początku 1944 r.
IB4

Obraz Matki Boskiej Piekarskiej
IB10

Dzieła wykonane przez artystę rzeźbiarza Alojzego Zdziebłę z Pawłowic:
Drewniana ambona (IV 1935 r.) - na filarze płaskorzeźba Jezusa Dobrego Pasterza, na ambonie czterech Ewangelistów i św. Pawła, pod zadaszeniem Duch Św. w postaci gołębicy
IB5

Drewniana chrzcielnica (XI 1951 r.)
IB6

W 1959 r. dokonano zamiany ołtarzy - ołtarz Serca Pana Jezusa został przesunięty na miejsce centralne
IB7

Ołtarz boczny po zamianie z drewnianymi figurami św. Mechtyldy i św. Małgorzaty
IB8

Ołtarz Matki Bożej z obrazem MB Częstochowskiej malowanym przez artystę Konarzewskiego (początek lat 60-tych)
IB9

Obrazy na płótnie malowane na zamówienie ks. W. Bendkowskiego
IB11

Drewniana figura św. Izydora, wykonana przez artystę rzeźbiarza Konarzewskiego z Istebnej
IB12

Krzyż podarowany ks. Wiktorowi Bendkowskiemu w dniu jego prymicji
IB13

Dzwony zwołujące, dawniej i dziś, wiernych na modlitwę
Dzwony ku czci: św. Elżbiety, Jana Pawła II i św. Franciszka, odlane w pracowni Felczyńskich w Taciszewie, zamontowane w dzwonnicy w październiku 1995 r. (w ramce dzwony poświęcone przez ks. Michała Lewka w 1951 r. umieszczone w wieżyczce na kościele)
IC2

Ks. biskup Gerard Kusz święci dzwon (III 1995 r.)
IC4

Organy wykonane w 1975 r. przez firmę Truszczyński z Warszawy
IC5

Przy instrumencie p. Józef Bułka - funkcję organisty pełnił od 1946 do 2002 r.
IC6

Wystrój wnętrza kościoła w 1996 r.
IC7